Dimension(L*W*H): 13 * 6.5 * 7.7ft or Customizable
Powe: 1500W
weight: 700kg
Color: Black, Customizable
Certifications: CE / DOT / VIN / UL / NSFBeer
Dimension(L*W*H): 13 * 6.5 * 7.7ft or Customizable
Powe: 1500W
weight: 700kg
Color: Black, Customizable
Certifications: CE / DOT / VIN / UL / NSFBeer
The 13ft black single window square food trailer is a spacious and well-designed mobile kitchen unit. Its black exterior gives it a sleek and professional appearance, while the single large service window ensures efficient customer service. The trailer’s square shape maximizes interior space, providing ample room for cooking, preparation, and storage. It’s built to be both durable and easy to maneuver, making it suitable for various locations.
| Material | Stainless Steel, Fiberglass, galvanized Sheet, Aluminum |
|---|---|
| Frame Material | Stainless Steel |
| Single Packaging Dimensions | 4×2×2.35cm |
| Gross Weight | weight: 700kg |
| Weight | 700kg |
| Power(w) | 1500W |
| Voltage | Customized |
| Colors | Custom Colored Food Carts |
| Sales Unit | Single Item |
| Maintenance | Easy to Clean |
| Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.